Niedoczynność tarczycy a wyniki badań hormonalnych

Witam. pama pyatnie poniewaz mam niedoczynnosc tarczycy moje wyniki przed leczeniem to tsh 5,4280 . obecie przymuje lek euthyron n 50 po dwoch tygodniach zrobilam wyniki i wyszlo tsh 2,840, ft3 3,94, ft4 1,53, anty tpo 0,90, anty Tg 2,20 . Obawiam sie czy to sie nie robi nadczynnosc i czy mozna zmniejszyc dawke leku?

Witam,

Proszę pozostać przy dotychczasowej dawce leku i ponownie oznaczyć TSH za około 4 tygodnie. Jeśli TSH obniży się poniżej dolnej granicy, będzie to wskazanie do zredukowania dawki leku, oczywiście wszystko pod kontrolą endokrynologa.. To normalne,że po wprowadzeniu leczenia TSH uległo zmniejszeniu.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz