Niedowład jednej strony ciała i rozpoznanie stwardnienia rozsianego u siostry

Witam. Po miesiącu oczekiwań na wyniki wkoncu przyszły z niejasnym rozpoznaniem. HEMIPARESTEZJE POŁOWICZE LEWOSTRONNE USTĘPUJĄCE. W internecie cięzko znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat. Siostra ma 30lat i problemy z niedowładem jednej strony ciała zaczęły się jej 2 lata temu po porodzie. 4 miesiące temu mocno sie nasiliło, i trafiła do szpitala z rozpoznaniem Stwardnienia Rozsianego. Co to za choroba?bo do poradni neurologicznej -prywatnie siostra ma termin dopiero na koniec sierpnia.

Najlepiej pozostać w kontakcie z miejscowym Neurologiem
W Szpitalu na pewno objaśniono objawy.
Można poczytać o SM w internecie
Niedowład i niedoczulica prawostronna , objawy ustępujące.