Diagnostyka stwardnienia rozsianego

neurolog dal skierowanie do szpitala na dalsza diagnostyke w kierunku sm. pytanie moje czy może to być cos innego w czym mogą mi pomóc w szpitalu niz sm czy moze to nic powaznego tak naprawde? chodzi mi o to ze tak naprawde mi teraz nic nie dolegom a do neurologa wybralem sie tak naprawde z powodu tikow i drobnych fascykulacji. zastanawiam sie czy cos sie zmieni jesli nawet dowiem sie ze to sm?czy lekarze sa w stanie opoznic luc zapobiec jego rozwojowi? pozdrawiam

Witam! Obecnie terapia stwardnienia rozsianego w bardzo wielu przypadkach daje możliwość opóźnienia rozwoju choroby i uzyskania poprawy klinicznej. Zdecydowanie zalecam poddanie się dokładnej diagnostyce zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.