Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepełny wzwód i brak porannych erekcji

Jestem homoseksualistą mającym problem z niepełnym wzwodem. Mój penis nie jest tak twardy jak kiedyś, nie zauważyłem również, by pojawiały się u mnie poranne erekcje. Zrobiłem badania krwi i moczu - wszystko w normie. Czy to przez wieloletnie uzależnienie od masturbacji? Erekcję osiągam przy każdym zbliżeniu, lecz miękka główka penisa uniemożliwia mi wejście w mojego partnera. Niepełny wzwód występuje również podczas masturbacji. Niemal nie piję alkoholu, nie palę oraz ćwiczę na siłowni.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Przyczyną może być duża ilość wysiłku fizycznego podczas ćwiczeń siłowych, jak również częsta masturbacja. Proszę ograniczyć ćwiczenia i zobaczyć jaki jest efekt, jeśli będzie niezadowalający, proszę na dłuższy czas zrezygnować z masturbacji.

0

Witam, Całkiem prawdopodobne, że to przez masturbację. Mógł się Pan uzależnić od takiego rozładowywania napięcia seksualnego, a teraz gdy pojawia się możliwość odbywania stosunku, nie przebiega to w sposób prawidłowy. Dodatkowo podczas obecnej masturbacji, również nie pojawia się pełny wzwód. Mimo wszystko nie jestem w stanie pomóc Panu dotrzeć do źródeł trudności. Warto skorzystać z pomocy seksuologa/psychoterapeuty. Umożliwi to Panu odkrycie źródeł obecnych problemów i da szansę polepszyć funkcjonowanie. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0

Witam pana serdecznie, z Pana opisu ciężko wywnioskować co konkretnie jest przyczyną Pańskich kłopotów, hasło "uzależnienie od masturbacji" też wymaga doprecyzowania, ponieważ to pojęcie często jest nadużywane i nie pokrywa się z faktycznymi kryteriami diagnostycznymi uzależnień. Zachęcam Pana do wizyty u psychoterapeuty i/lub seksuologa w celu zebrania dokładnego wywiadu i ustalenia przyczyn Pańskich kłopotów. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy