Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 3 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Niepełny wzwód i brak porannych erekcji

Jestem homoseksualistą mającym problem z niepełnym wzwodem. Mój penis nie jest tak twardy jak kiedyś, nie zauważyłem również, by pojawiały się u mnie poranne erekcje. Zrobiłem badania krwi i moczu - wszystko w normie. Czy to przez wieloletnie uzależnienie od masturbacji? Erekcję osiągam przy każdym zbliżeniu, lecz miękka główka penisa uniemożliwia mi wejście w mojego partnera. Niepełny wzwód występuje również podczas masturbacji. Niemal nie piję alkoholu, nie palę oraz ćwiczę na siłowni.
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Przyczyną może być duża ilość wysiłku fizycznego podczas ćwiczeń siłowych, jak również częsta masturbacja. Proszę ograniczyć ćwiczenia i zobaczyć jaki jest efekt, jeśli będzie niezadowalający, proszę na dłuższy czas zrezygnować z masturbacji.

umów wizytę 0

Witam, Całkiem prawdopodobne, że to przez masturbację. Mógł się Pan uzależnić od takiego rozładowywania napięcia seksualnego, a teraz gdy pojawia się możliwość odbywania stosunku, nie przebiega to w sposób prawidłowy. Dodatkowo podczas obecnej masturbacji, również nie pojawia się pełny wzwód. Mimo wszystko nie jestem w stanie pomóc Panu dotrzeć do źródeł trudności. Warto skorzystać z pomocy seksuologa/psychoterapeuty. Umożliwi to Panu odkrycie źródeł obecnych problemów i da szansę polepszyć funkcjonowanie. Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska

Psycholog i psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.
umów wizytę 0

Witam pana serdecznie, z Pana opisu ciężko wywnioskować co konkretnie jest przyczyną Pańskich kłopotów, hasło "uzależnienie od masturbacji" też wymaga doprecyzowania, ponieważ to pojęcie często jest nadużywane i nie pokrywa się z faktycznymi kryteriami diagnostycznymi uzależnień. Zachęcam Pana do wizyty u psychoterapeuty i/lub seksuologa w celu zebrania dokładnego wywiadu i ustalenia przyczyn Pańskich kłopotów. Pozdrawiam serdecznie!

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety