Nieprawidłowa cytologia w 17. tygodniu ciąży

Jestem w 17 tygodniu ciąży, mam cytologie nie prawidłową, wypisal mi skierowanie do centrum onkologi w Bydgoszczy, jestem przerażona! Z badań wynika cos takiego:  -Obraz cytologiczny jest nieprawidlowy -Zmiany odczynowe i reparacycjne -Związane z zapaleniem -Obecność nieprawidlowych komórek nablonkowych -Dysplasia gradus mediocris (CIN II) Rozpoznanie wg systemu Bethesda: III B, HSIL, HPV, A I, C III, 1d wyjaśni mi ktos co to oznacza? Czego mam się spodziewać i jakie zagrożenie jest dla dziecka

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie badań aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do szpitala. Wynik wskazuje na dysplazję średniego stopnia.

Aleksander Ropielewski

Należy zweryfikować niepokojące wyniki sugerujące przemianę nowotworową. W okresie ciąży nie prowadzi się leczenia onkologicznego. Na chwilę obecną konieczna jest ocena onkologa i dokładne ustalenie rozpoznania.