Nieprawidłowości w echo serca a wskazania do kontrolnych badań

Mam 21 lat. Rok temu miałam bóle w klatce piersiowej. Poszłam do kardiologa. Zostałam gruntownie przebadana i nic. Wysłano mnie jeszcze na echo serca. I tam okazało się, że mam wiotki przedni płatek zastawki mitralnej ze śladową falą zwrotną oraz śladową falę zwrotną zastawki trójdzielnej. Ostatecznie okazało się, że bóle były z przeciążenia i nie mają związku z sercem. Lekarka powiedziała, że nie mam się czym martwić. Ale ostatnio zastanawiam się czy nie powinnam chodzić na okresowe badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Ewentualna kontrole mozna ustalić podczas badania. Jeżeli lekarz był widział wskazania do kontroli na pewno by Panią poinformował. Jeżeli dolegliwości nadal sie utrzymują proszę koniecznie udac sie ponownie do lekarza rodzinnego.