Nieregularne krwawienia o różnej obfitości

Witam. Mam maly problem i jestem trochę zaniepokojona bo w październiku miesiaczke miałam na poczatku tygodnia i później na koniec miesiąca znów dostalam miesiaczki, w listopadzie miałam miesiaczke na koniec miesiąca a w grudniu nie miałam wcale, w styczniu dostalam miesiaczke 12 a 14 tak jakby mi sie kończyła a po południu znów wróciła była bardzo obfita ze skrzepami krwi. Wizytę u ginekologa mam dopiero w maju. A ciąża na pewno jest wykluczona. Proszę o poradę.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nieregularne krwawienia mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych. Dlatego w 3 dniu cyklu proponuję wykonać badania hormonalne. FSH, LH , prolaktyny, estradiolu, progesteronu.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę wcześniej udać się do ginekologa. Konieczne badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. i zastosować odpowiednie postępowanie czy to lecznicze czy diagnostyczne.