Nieśmiałość u 21-latka

Witam. Bardzo martwię się o mojego brata ma 21 lat. Jest bardzo nieśmiały. W młodości miał problemy w szkole z rówieśnikami. Cały czas interesuje się jedynie laptopem. Nie chce wychodzić do ludzi itp. Bardzo proszę o pomoc. Co moge zrobic dla niego w takiej sytuacji. Co on może zrobić żeby być otwartym?

Witam,
nie pisze Pani,skąd to przekonanie,że brat jest nieśmiały a nie np.uzależniony od internetu,czy może jeszcze coś innego.Proszę sprecyzować swoje obawy,napisać czym brat się zajmuje na co dzień /praca,nauka/,czy kiedykolwiek korzystał z pomocy w tej sprawie i co świadczy o nieśmiałości.Dopiero wtedy można próbować jakoś pomóc.
Pozdrawiam i czekam na wiadomość.

Dzień dobry, czy pani brat odczuwa dyskomfort w związku z tym, że jest nieśmiały, czy odczuwa potrzebę i chęć zmiany nad sobą. Proszę z nim porozmawiać i zapytać o jego oczekiwania i potrzeby. Pozdrawiam.