Nieswoiste zapalenie jelit a problemy skórne

NZJ a problemy skórne Czy pojawianie się czasem ropnych bardzo bolących zresztą wyprysków głównie na twarzy i plecach może być związane z NZJ na które choruję? Jak temu zaradzić ? Jako kobieta krępuje mnie to tym bardziej że pozostają blizny, ślady ? Stosuję peelingi , żele antybakteryjne, maści sciągające, wysuszające , ale i tak się pojawiają? Jakie preparaty stosować i czym niwelować te blizny, plamy ? dziękuję bardzo za odpowiedz

Ropne zmiany na twarzy/plecach raczej nie są typowe dla przebiegu niezapanych chorób jelit. Należy więc przypuszczać, że jest to druga, niezależna dolegliwość. Zeby zastosować właściwe leczenie należałby najpierw postawić diagnozę - z czym mamy do czynienia. Doradzałabym więc wizytę u dermatologa. Blizny i przebarwienia pozapalne leczy się długo i trudno.Zdecydowanie więc lepiej im zapobiegać.