Nieznaczny kręgozmyk tylni i zamiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych
MR L-S- zwężenie przestrzeni międzykr.L4-L5,L5-S1,zmiany degeneracyjne w tarczkach międzykr.na obu poziomach,nieznaczny kręgozmyk tylny L5 oraz zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych na poziomieL5-S1 w postaci nierówności blaszek nasadowych i drobnych osteofitów na krawędziach trzonów. L4-L5 niewielkie,centralne uwypuklenie tarczki m-k nieznacznie modelujące worek oponowy,L5-S1centralno-dwuboczne uwypuklenie tarczki m-k niepowodujące istotnego ucisku worka oponowego ani ucisku korzeni nerwowych

KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Przedstawiony wynik wskazuje na współistnienie zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Zmiany z pewnością mogą powodować dolegliwości bólowe. Warto skonsultować swój wynik badania z neurochirurgiem.