Normy glukozy we krwi u dzieci

witam moj syn mial mierzony cukier dzis rano wyszlo 108 czy to jest dobry wynik ma 10 lat

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom glikemii jest podwyższony, co wskazuje na konieczność dalszej diagnostyki. Przede wszystkim warto byłoby się jednak upewnić, że dziecko na pewno było na czczo przed badaniem. Być może warto także powtórzyć badanie. Jeśli wynik ponownie będzie podwyższony, dziecko powinno trafić na konsultację do specjalisty diabetologa.