O czym może świadczyć ból przy wypróżnianiu po operacji szczeliny odbytu?

Jestem po operacji szczeliny odbytu zostało zrobione nacięcie po wypróżnieniu bardzo mnie boli mam taki skurcz który mocno odczuwam w okolicy za odbytem w stronę męskich narządów - skurcz trwa około 4 do 5 godzin - gdy mam mieć wypróżnienie muszę szybko siadać na sedesie a sam skurcz przed wypróżnieniem jest paraliżujący i bardzo bolesny mina już tydzień od operacji. Nie piecze i swędzi jak przed zabiegiem ale nadal nie mogę się pozbyć tego dokuczliwego bólu po wypróżnieniu

Lek. Michał Lenard

Możliwe, że objawy są spowodowane niedawnym zabiegiem, ale wskazana będzie wizyta kontrolna u chirurga, lub proktologa, który Pana zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!