O czym świadczy długie ssanie piersi przez niemowlaka?

Witam moja dwutygodniowa córka długo ssie pierś dzisiaj to byłao nawet półtoraj godziny, czy może to świadczyć o niewielkiej ilości?pokarmu dodam że jak ucisnę pierś to pojawiają się krople mleka ale nie tryskają a piersi są miękkie czy córka się nie najada po czym to poznac?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli dziecko się nie najada jest niespokojne, płaczliwe, drażliwe. Dziecko, a w szczególności dwutygodniowe niemowle, będąc przy piersi nie tylko je, ale także bawi się (brodawka jest naturalnym smoczkiem), czuje się bezpieczne w najbardziej znajomym środowisku czyli przy matce - czuje znajomy zapach, słyszy bicie serca, które towarzyszyło jej przez 9 miesięcy życia płodowego. Nic więc dziwnego, że chce być w takiej sytuacji jak najdłużej. Nie jest to powód do niepokoju.
Najlepszym wyznacznikiem tego, czy dziecko się najada jest przyrost masy ciała.

Córka może traktować Pani pierś jak smoczek, należałoby po tym jak zakonczy efektywne ssanie spróbować jej delikatnie ale zdecydowanie zabrać piers ale pozostawić ją przytuloną, o właściwym odżywieniu świadczy prawidłowy przyrost masy ciała