Kobieta , 25 lat Od 5 tyg nieustannie kaszle i gorączkuje, jestem już po 2 antybiotykach i wielu innych lekach, bez znacznej poprawy. Dziś odebrałam wynik RTG: wzmożony rysunek okołooskrzelowy w dolnych polach płuc, drobny zrost lewej kopuły przepony, kąty przeponowo-żebrowe obustronnie wolne. Do tego dochodzą duszności i problemy z oddychaniem. Jestem również bardzo osłabiona. Co to może być?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Aleksandra Witkowska 79
Lek. Aleksandra Witkowska Stażysta/Rezydent, Warszawa
Edytuj odpowiedź

Wynik badania sugeruje infekcję oskrzeli.
Proszę wrócić do lekarza, który badanie zlecił.
Niezbędne włączenie leczenia objawowego, wskazany również ATB.

pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Kaszel – Kaszel jest odruchem obronnym wywołanym przez podrażnienie błony śluzowej. Jest najczęściej spotykanym objawem chorób układu oddechowego. Odruch kaszlowy może być wywołany przez dostanie się do dróg oddechowych ciała obcego, zwiększonej zawartości gazów drażniących we wdychanym powietrzu, pyłów, nadprodukcji wydzieliny w drogach oddechowych, a także przez działanie czynników chorobotwórczych (bakterie, wirusy, grzyby).
  • Gorączka – Gorączka to podwyższona temperatura ciała ponad fizjologiczną normę. Dochodzi do tego na skutek przestawienia pożądanej temperatury ciała w podwzgórzu mózgu, które jest m.in. swoistym termostatem organizmu. Gorączka jest najczęściej odpowiedzią na stan chorobowy.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat