O czym świadczy wynik TK kobiety z rakiem piersi?

witam . odebralam wyniki TK mamy . 75 lat rak piersi , przerzuty do wezłów i podejrzenie przerzutów do wątroby ( według usg) . Nie rozumiem opisu "w obu płatach wątroby widoczne liczne ogniska izo-hiperdensyjne w fazie natywnej w porównaniu do stłuszczonego miąższu ,zmiany położone podtorebkowo uwypuklają zewnętrzny zarys narządu .. Po podaniu srodka kontrastowego zmiany wykazują słabe , brzeżne wzmocnienie kontrastowe , w fazie zwrotnej ich części centralne stają się hipodensyjne

Takie zmiany w opisie TK wątroby sugerują zmiany typu przerzutowego. Radiolog powinien ewidentnie we wnioskach określić czemu przyporządkowane są te zmiany lub zasugerować w razie niepewności np. pogłębienie diagnostyki np. o badanie wątroby w rezonansie magnetycznym. Najlepiej ten wynik skonsultować bezpośrednio z lekarzem, który kierował na to badanie.