Obecność guza na plecach u 61-letniego mężczyzny

GUZ.Tato ma 61 lat.od ok roku ma na plecach(na środku, obok kręgosłupa )guz przypominający wągra, którego nie moża wycisnąć do końca? próbowałam.trochę bolesny, naokoło jest spore zgrubienie. W środku jest spora, czarna kropka rzeczywiście przypominająca duży wągier. przy wyciskaniu pojawia się białą wydzielina.. jak przy zwykłym pryszczy tylko zaskaująco dużo.od 3 m-cy było to miejsce nie ruszane i jest guz ,okrągły gładki twardy i zaczerwieniony czy to moźe być RAK?tato nie chce iść z tym;(

Witam! Na podstawie opisu mogę podejrzewać, że jest to torbiel naskórkowa. Jest to zmiana łagodna, jednak należy ją usunąć chirurgicznie bo będzie rosnąć i może zropieć. Proszę tatę namówić na jak najszybszą wizytę u chirurga.
Pozdrawiam!