Obecność krwi w kale 3-letniego syna

Witam, od tygodnia w kupce 3-letniego syna zauważam krew w niewielkiej ilości. Wypróżnia się regularnie, nie choruje (od 3 miesięcy), 2 razy skarżył się na niewielki i ustępujący ból brzucha (rzadko sygnalizuje że coś go boli). Jest alergikiem - sierść zwierząt, roztocza. Syn od 3 miesięcy nie chodzi do żłobka, natomiast ma kontakt z innymi dziećmi na basenie czy w piaskownicy. Co może oznaczać obecność krwi i jakie badanie należy zlecić. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć. Sądzę, że konieczne będzie udanie się do lekarza gastroenterologa dziecięcego.