Krew z stolcu i zaparcia u 3-latki

Witam. Moja 3-letnia córka prawie od zawsze ma problem z zaparciami, wcześniej była leczona lactulosą i dietą, przez dłuższy czas był spokój i kupka była w miarę normalna jak zwykle co 2-3 dni, małe kuleczki, jednak od kilku dni córka nie chce założyć żadnych spodni ani majtek, mówi że boli ją pupa ciągle się tam dotyka i drapie, nie chce też za bardzo siedzieć . dwa dni temu zrobiła kupkę, na której było troszkę krwi. Co zrobić w tej sytuacji?

Aleksander Ropielewski

Należy udać się do lekarza, który w badaniu oceni co jest powodem dolegliwości zgłaszanych przez córkę.