Obecność torbieli Bakera u 20-letniej osoby
Witam. Zdiagnozowano u mnie torbiele bakera rok temu. lekarz proponuje mi operacje na razie na jedno kolano, lecz zrobiono mi rtg oraz usg lecz poza torbielami nic więcej te badania nie wykazały czy możliwe że torbiele są spowodowane przeciążeniem, jeżeli tak czy ma sens operowania i czy jak wrócę do aktywności fizycznej to torbiele powrócą

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Dzień dobry.
W momencie, w którym torbiele są dość duże i powodują dolegliwości bólowe zaleca się ich wycięcie- leczenie zachowawcze ma tutaj mały sens i zazwyczaj nie przynosi oczekiwanych efektów. Niestety istnieje możliwość nawrotu torbieli.
Pozdrawiam serdecznie.