Obfite plamienia i napady głodu a tabletki Belara

Dzień dobry, Mam 40 lat, od 12 dni przyjmuję tabletki Belara (nie przyjmowałam tabletek już kilka lat), ale niestety cały czas plamię i to dosyć obficie, a nawet wydaje mi się, że pojawia się też krew czasem, mam napady głodu i wydaje mi się, że moje libido zniknęło zupełnie. Czy mogę je przestać przyjmować po prostu? Czy jest to szkodliwe dla organizmu? I czy jeśli odstawię to "miesiączka" pojawi się u mnie tak jak po zakończeniu opakowania? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wszystkie opisane objawy mogą być konsekwencją antykoncepcji hormonalnej. Jeśli chce Pani odstawić tabletki, może to Pani zrobić w dowolnym momencie. Nie będzie to miało negatywnego wpływu na Pani stan zdrowia - nie ma powodów do niepokoju. Jeśli odstawi Pani tabletki w połowie opakowania krwawienie może pojawić się zarówno w kilka dni jak i 3-4 tygodnie po odstawieniu.