Objawy ciąży - podwyższona temperatura

Witam, staramy się z mężem o dziecko. 25 marca miałam owulację, więc kochaliśmy się z mężem kilka dni przed, w czasie i po owulacji ( robiłam testy owulacyjne). Kilka dni po owulacji miałam ciągłe bóle jajników i bóle podbrzusza, które stale się utrzymują. Trzy dni temu w nocy obudził mnie straszny ból podbrzusza jak na okres z wielkimi skurczami, a w ciągu dnia miałam mdłości, ale nie ranne raczej wieczorem, i drażnią mnie różne zapachy, ale to rzadko. Wczoraj wieczorem kochałam się z mężem i później zobaczyłam, że delikatnie plamię. Rano też miałam delikatne plamienie. Codziennie rano mierzę temperaturę i jest powyżej 37c. Dziś rano powinnam dostać okres, ale nie dostałam, temp. 37C. Zrobiłam test ciążowy, ale wyszedł negatywnie. Czy mimo tego są szanse na ciążę, czy nie potrzebnie robię sobie nadzieję???

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nie odpowiem Pani jednoznacznie na pytanie, czy udało się Pani zajść w ciążę czy też nie. Domowy test ciążowy wykonany z porannej porcji moczu 14 dni po ostatnim zbliżeniu powinien dać już wiarygodny wynik. Podkreślam słowo wiarygodny, gdyż czułość testu waha się w granicach 98%. Zdecydowanie  pewniejszy wynik daje test z krwi polegający na oznaczeniu ilościowym hormonu betaHCG w surowicy. Test ten można wykonać właściwie w każdym punkcie pobrań krwi. Daje on 100% wiarygodny wynik i dodatkowo umożliwia ocenić wiek ciąży.
Opisywane plamienia mogą być zarówno początkiem menstruacji jak i plamieniem ciążowym. Niektóre pacjentki regularnie mają krwawienia miesiączkowe w pierwszym trymestrze ciąży.
W obecnej sytuacji radziłabym odczekać spokojnie kilka dni i powtórnie wykonać test ciążowy w domu, lub już teraz pójść na pobranie krwi.
Pozdrawiam.