Obniżenie górnej blaszki granicznej środkowej części trzonu Th12

Mój wynik TK. Obniżenie górnej blaszki granicznej środkowej części trzonu Th12 z nierównym jej zarysem kostnym i sklerotyzacją- stan po złamaniu kompresyjnym. Tylna blaszka trzonu o zachowanej ciągłości. Worek oponowy na wysokości Th11/Th12 i Th12/L1 13 mm strzałkowo. Osteofity krawędziowe trzonów tych kręgów z mostkiem kostnym Th11/Th12.Pojedynczy pęcherzyk powietrza w przedniej części krążka międzykręgowego Th12/L1. Kręgi ustawione w osi. Złamanie w 2010 roku - 61 lat. Nie ma osteoporozy.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na stan po złamaniu Th12. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który oceni wynik badania w odniesieniu do objawów klinicznych.