Obniżenie górnej blaszki granicznej środkowej części trzonu Th12
Mój wynik TK. Obniżenie górnej blaszki granicznej środkowej części trzonu Th12 z nierównym jej zarysem kostnym i sklerotyzacją- stan po złamaniu kompresyjnym. Tylna blaszka trzonu o zachowanej ciągłości. Worek oponowy na wysokości Th11/Th12 i Th12/L1 13 mm strzałkowo. Osteofity krawędziowe trzonów tych kręgów z mostkiem kostnym Th11/Th12.Pojedynczy pęcherzyk powietrza w przedniej części krążka międzykręgowego Th12/L1. Kręgi ustawione w osi. Złamanie w 2010 roku - 61 lat. Nie ma osteoporozy.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na stan po złamaniu Th12. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który oceni wynik badania w odniesieniu do objawów klinicznych.