Obsesja badania poziomu cukru

witam oddluzszego czasu mam obsesje badania sobie pozimomu cukru glukometrem z racji tego ze moj tata ma cukrzyce Jestem osoba szczupla dosc ruchliwa ale jem ogromne ilosci slodyczy Jest to dla mnie bardziej jak uzaleznienie niz jakas koniecznosc ich jedzenia i chcialabym zapytac czy to moze spowodowac ze w przyszlosci bede miala cukrzyce? do tego jak mierzylam ostatnio poziom cukru na czczo to wychodzil 4.9 u jednej reki a u drugiej w tym samym czasie 5.7 dlaczego tak sie dzieje? co to oznacza?

Skłonność do cukrzycy jest poniekąd dziedziczna. Ale nie zależy jej wystąpienie od ilosci zjadanych słodyczy, ale od masy ciała i ruchliwości. Glukometr to urzadzenie, które ma pewny błąd pomiaru. Takie różnice na 1 ręce i 2giej wiażą się też z błędami technicznymi przy mierzeniu cukru. Ja przestałabym mierzyć te cukry, a zajęłabym się trochę zdrowszą dietą, aby nie przytyć, i aktywnością fizyczną.