Ochrona antykoncepcyjna podczas 7-dniowej przerwy w przyjmowaniu tabletek

Biore tabletki anty, skończyłam jedno opakowanie. Dziś jest drugi dzień 7dniowej przerwy. Czy podczas tej przerwy jesterm również chroniona przed ciąża ? Dodam ze kochałam sie dziś z chłopakiem , lecz nie doszło do wytrysku we mnie, lecz na zawnątrz... Słyszałam,że aby zajść w ciąże to trzeba się naprawde postarać..
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Jest Pani chroniona również podczas 7-dniowej przerwy jeśli bezpośrednio po niej zacznie Pani przyjmować kolejny blister tabletek antykoncepcyjnych. W przeciwnym razie ochrona wygasa wraz z zaprzestaniem stosowania antykoncepcji.