Ochrona przed ciążą przy tabletkach antykoncepcyjnych Vibin Mini

Witam Zażywam od 1,5 roku tabletki antykoncepcyjne -Vibin Mini. 18 kwietnia rozpoczęłam kolejne opakowanie. Tabletkę biorę zazwyczaj o godzinie 20.00. W poniedziałek wzięłam tak około godziny 20.20. Niestety we wtorek zapomniałam o tabletce i wzięłam ją (od razu następnego dnia )w środę o godzinie 7.50. Z tego co wiem 12 godzin nie minęło od czasu pominięcia tabletki (lecz tak 11,5 h) natomiast czy to wystarczy by nie przerwać ochrony przed ciążą ? Czy mogę być spokojna ?

Piotr Pilarski

Teoretyczne ochrona powinna być zachowana jednak dla pewności sugeruję stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni.

Pozdrawiam.