Odstawienie Syndi-35 a brak problemów z trądzikiem

Witam. Już drugi raz przechodzę kuracje hormonalną Syndi-35. Na twarzy nie posiadam już większych problemów z trądzikiem. Chciałabym odstawić tabletki, gdyż antykoncepcyjnie nie są mi juz potrzebne. jednak przed stosowaniem mialam wielki problem z tradzikiem. Czy jest mozliwość, że jak odtstawie tabletki znowu bedę miała wysyp, czy te tabletki wyleczają cerę z powyższych problemów na dłużej, czy tylko w czasie ich stosowania.Chcę zasięgnąc porady gdyż wizytę u ginekologa mam dopiero po świetach.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, trudno ocenić czy powyższy problem nie nawróci po odstawieniu tabletek ale zapewne warto spróbować i jest duża szansa, że problem się wyciszy. Warto jednak żeby oczywiście swą decyzję Pani skonsultowała ze swoim ginekologiem. Pozdrawiam