Okrężna wypuklina krążka międzykręgowego
Witam proszę o interpretację MRI odcinka C ponieważ wizytę mam na przyszły rok. Wynik MRI: Na poziomie C2/C3 okrężna wypuklina krążka międzykr. z modelowaniem worka oponowego, na poziomie C3/C4 centralno- lewoboczna pjm modelująca worek oponowy, kanał kręgowy bez cech stenozy, wielopoziomowe zaostrzenia na przednich krawędziach trzonów niewielkie skrzywienie odcinka z rotacją trzonów w lewo. Rdzeń kręgowy o prawidłowej intensywności sygnału, dodam że mam drętwienia rąk i rozlane bóle szyi .

KOBIETA, 57 LAT ponad rok temu
Trening na zdrowy kręgosłup
Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.
Witam serdecznie. Zarówno objawy jaki i obraz uzyskany podczas badania wskazują na obecność zmian o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym. Bez wątpienia mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Nie wykluczone iż konieczny będzie zabieg operacyjny. Sugerowałabym skonsultować się z neurochirurgiem.