Omdlenie przy zmianie ciśnienia

Witam.Bedac w gorach,wjezdzajac na Gubalowke,pod wplywem zmiany cisnienia,zaczelo mi sie robic bardzo slabo i duszno.Natychmiast musialam zjechac na dol.Niedlugo bede leciala po raz pierwszy samolotem.Boje sie,ze zmiana cisnienia po raz drugi wywola u mnie dusznosci.Bliska mi osoba twierdzi,ze nie mam czym sie martwic,bo cisnienie w samolocie jest takie samo,jak na ziemi.Czy ma racje?Co zrobic w przypadku pojawienia sie dusznosci? Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Nie wiem, jak to jest z ciśnieniem w samolocie, mogę się z Panią podzielić, że kiedyś leciałam po raz pierwszy 12 h, miałam obawy i nawet nie wiem, kiedy tyle godzin przeminęło.
Zazwyczaj gdy wydarza się coś po raz pierwszy, Nasza wyobraźnia pracuje i układa scenariusze...
Myślę, że w czasie lotu ważna byłaby koncentracja na czymś innym (oddech, muzyka, rozmowa..., a może coś innego, co sprawia Pani zaangażowanie).
Dobrze byłoby, gdyby Pani nauczyła się przeponowego oddychania...- jest bardzo pomocne w różnych sytuacjach.

Gdyby miała Pani jakieś pytanie, zapraszam do kontaktu.

Radosnego lotu :)
Z Pozdrowieniami,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią. Po doświadczeniu z gór a przed lotem samolotem być może warto by się upewnić, czy Pani reakcje są natury fizjologicznej czy psychogennej. Pomocne w rozstrzygnięciu tej kwestii może być wizyta u lekarza i psychologa. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/