Operacja przepukliny pachwinowej lewostronnej i uczucie pulsowania podczas kaszlu

Witam. 6 miesięcy temu miałem operacje przepukliny pachwinowej lewostronnej.2 dni temu zachorowałem,pojawił sie kaszel przy którym czuje pulsowanie w operowanym miejscu.Takie delikatne pobolewanie.Lekarz uprzedzał,że jak będę wracał to normalnego życia to może troszkę boleć,bo siatka zanim się wchłonie to musi minąć sporo czasu.Ale czy te pulsowanie normalna reakcja?Dodam,że przy kaszlu nic nie skacze i nie wypukla się tak jak to miało miejsce przed operacją. Czy wszystko ze mną w porządku?

A jak wyobraża Pan sobie moją konsultację na odległość W-wa - Witaszyce bez zbadania Pana??? Proszę udać się do operatora!!! zż

Kaszel wywołuje przejściowe zwiększenie ciśnienia w jamie brzusznej (podobnie jak m.in. kichanie, wysiłek fizyczny). Skutkiem tego jest zwiększony napór na tkanki operowane, stąd te dolegliwości. Jeśli się nic nie uwypukla w tej okolicy - nie ma powodu do obaw. Proszę pamiętać, że przepuklina do choroba powięzi, skłonność do ustępowania tkanek mających przytrzymywać inne narządy w prawidłowym położeniu, więc należy uważać przy wysiłku fizycznym, a przy kaszlu warto położyć dłoń na pachwinie i lekko przyciskać.