Opis RTG klatki piersiowej 2-miesięcznego dziecka

Witam mojej dwu miesięcznej corce robili przeswietlenie klatki piersiowej i proszę mi wytumaczyc co to znaczy:lewe pole plucne przesloniete przez cien srodkowy.Zaznaczony wzmożony rysunek okolooskrzelowy w prawej okolicy przysercowej.Prawe pole płucne bez naciekow miąższowych.Dziekuje

Lek. Marta Gryszkiewicz

Dziecko ma grasicę, która przesłania płuco. Wzmożony rysunek okołooskrzelowy wskazuje na infekcje dróg oddechowych. Wynik badania należy skonsultować z lekarzem, który zlecił jego wykonanie.