Opis wyniku badania mózgu po podaniu kontrastu

Mam pytanie czy ktoś z Was wie może co oznaczają słowa "Po podaniu kontrastu w okolicy skroniowo-ciemieniowej lewej, na jednym skanie widoczny jest niejednorodny obszar o przekroju 18mm - obraz niejednoznaczny - mogący odpowiadać artefaktowi struktur anatomicznych"?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, opis wskazuje, że badanie nie jest jednoznaczne. Radiolog wskazuje, że niejednorodny obszar widoczny jest jedynie na jednym skanie w bardzo wielu wykonanych skanów, co może świadczyć, że jest to artefakt (struktura nieistniejąca, powstała w wyniku zaburzeń ruchowych lub innych w czasie badania). Proszę jednak skonsultować swój wynik z lekarzem prowadzącym, który zlecił badanie. Pozdrawiam.