Opis zdjęcia RTG stawów biodrowych
opis zdjęcia rtg- na zdjęciu stawów biodrowych poza osteofitem na górnym brzegu panewki prawego stawu nie stwierdza się zmian, szerokość szpar stawowych w granicach normy. W sąsiedztwie prawego stawu krzyżowo biodrowego obszar wzmożonej sklerotyzacji na pierwszym miejscu osteitis condensans ilii. Co znaczy taki opis ?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik świadczy o chorobie zwyrodnieniowej stawów biodrowych. Proszę udać się do ortopedy celem konsultacji.
Pozdrawiam.