Opóźnienie w wystąpieniu okresu i strach przed ciążą

Witam, miesiączkę powinnam dostać 21.12 do dziś jednak nie dostałam. okres mam dość nie regularny, we wrześniu spóźnił mi się 14 dni, nie mam objawów ciąży, lekko boli mnie brzuch, piersi były kilka dni obolałe i mam kilka wyprysków na twarzy tak jak przed każdym okresem. kochałam się z moim chlopakiem dość często ale zawsze używaliśmy prezerwatyw i sprawdzaliśmy czy wszystko z nią ok. dodam ze w ostatnim czasie miałam sporo stresów z uczelnią oraz panicznie boję się tego iz moge być w ciąży..

Witaminy w ciąży

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brak miesiączki może być spowodowany ciążą. Do innych przyczyn należą zaburzenia hormonalne, stres czy niewłaściwa dieta. W celu wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. W razie wątpliwości konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.