Opuchlina i ból podczas połykania po wyrwaniu szóstki

Dziś miałam wyrwana 6 dolną. dentystka całego zeba nie wyrwała bo jeden korzeń się blokował i trwało to godzine .dostałam dwa znieczulenia które nic nie dały . Teraz mam opuchlizne na policzku i szyji i czuje ból podczas przelykania śliny. Czy to normalne czy zle wstrzykniete znieczulenia .

Witam.
Korzeń trzeba usunąć całkowicie. Jeśli złamie się głęboko specjalisita chirurgii szczękowo-twarzowej lub stomatologicznej poradzi sobie. Przydatne są tomografia komputerowa i mikroskop stomatologiczny szczególnie, gdy pozostał wierzchołek w pobliżu nerwu lub zatoki szczękowej.

Pozdrawiam,
specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/chirurgia-stomatologiczna-katowice.php