Opuchnięcie dłoni i bóle ręki po zdjęciu gipsu po operacji

Dzień dobry - 08.10.15 miałam operację prawej ręki chciałabym się dowiedzieć co mogło przyczynić się do (domyślam się) tak złego jej stanu. Dn.10.11.15 zdjęto mi gips - i w związku z tym chcę zapytać czy to normalne zjawisko, że puchnie mi dłoń i pobolewa mnie ręka - serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Nie znam szczegółów złamania ani operacji - nie mogę więc odpowiedzieć! Zdarza się często , że gips uciska zbytnio opuchniętą po operacji kończynę i trzeba go rozciąć lub wręcz zdjąć! Ręka może puchnąć i boleć kilka miesięcy po operacji , szczegóły proszę omówić z operatorem! zż