Opuchnięte i zaczerwienione dziąsła oraz afty

Witam serdecznie, od dłuższego czasu mam problem z dziąsłami. Są opuchnięte, zaczerwienione, a nawet robią się na nich rany, ciągle mam pełno aft w buzi. Nie mogę sobie z tym poradzić. Stomatologów strasznie się boję bo za każdym razem jak idę na wizytę kontrolną (nawet po 2 miesiącach) mam od 10 do 15 zębów do robienia. Pomocy!

Sądząć po opisie ma Pani zapalenie dziąseł zwiazane ze słabą higieną jamy ustnej. Należy iść do stomatologa, który zdejmie kamień, osad, wyczyści zęby. Skoro ma Pani tyle zębów do zrobienia na wizycie kontrolnej muszą one być raz na długi czas. Radzę sięprzełamać i wyleczyć zęby porządnie a potem utrzymywać higienę i zgłaszać sie na wizyty kontrolne co 6 miesięcy. Wtedy nie będzie tyle próchnicy.