Osłabienie przy niedowadze u nastolatki

Witam, mam dwa pytania. Mam 18 lat, jestem kobietą i mam niedowagę. Ważę 45 kg przy wzroście 164 cm. 1. : Ciągle czuję się osłabiona, nie mam na nic siły, a gdy zjem czuję się ociężała. Czy da się temu jakoś zaradzić ? Co mogę robić żeby pozbyć się tych dolegliwości ? (Wiem, że muszę przytyć :)) 2 : Może jest jakiś sposób żeby nie tyć tylko w brzuchu ale żeby przytyć wszędzie indziej tylko nie tu :) Dużo pracy kosztowało mnie doprowadzenie go do porządku i nie chciałabym tego zaprzepaścić ;)

Proponuję trzy etapy działania: 1. zgłosić się osobiście do lekarza POZ - Pani stan wymaga przebadania lekarskiego, 2. zgłosić się osobiście do psychoterapeuty/psychologa - między wierszami wydaje mi się, że przejawia Pani myślenie na temat swojej wagi, które mogłyby wskazywać na zaburzenie odżywiania - na spotkaniu z psychologiem po osobistej rozmowie będzie on mógł postawić diagnozę i jeżeli będzie trzeba - zaproponuje leczenie terapeutyczne. 3. zgłosić się osobiście do dietetyka - który będzie mógł rozpisać dietę dopasowaną do Pani indywidualnych potrzeb.
Pozdrawiam.