Jak skutecznie przytyć przy niedowadze?

Witam. Mam pewien problem już od dłuższego czasu. Moim problemem jest zbyt niska masa ciała, nie wiem sama co już mam robić? Mam na imię Agnieszka, mam 19 lat, a moja waga to 45kg na 168 wzrostu. Jestem chuda, a nawet za bardzo chuda. Na początku napiszę, że chodziłam już do różnych lekarzy takich jak  endykronolog, ponieważ były podejrzenia, że mogę mieć tarczyce, co może powodować zbyt niską masę ciała, ale jak po wynikach badań oraz analizy wystawionej przez lekarza okazało się, że jest wszystko w porządku. Więc znów zgłosiłam się do lekarza rodzinnego który skierował mnie na badania laboratoryjne glukoza, ths, morfologia, kał na pasożyty i na badanie usg brzucha . . .  i znów okazało się, że jest wszytko w porzadku. Więc moim pytaniem dalej było dlaczego jestem taka chuda? Leczę się od ponad 2 lat w klinice na serce, gdzie mam pogrubienia płatka przedniego zastawki mitralnej z jego wypadaniem oraz małą niedomykalność .Ale lekarz mówił, że to ma co druga osoba i że to nie jest groźne, ale trzeba to kontrolować. Więc zastanawiałam się może jestem chuda przez te serce humm ? Więc postanowiłam spytać Panią doktór czy to możliwe, a ona odpowiedziała, że nie jest to możliwe . . . i sama powiedziała mi, że fakt faktem mama szczupła więc mogą to być geny odziedziczone, ale żeby być taką chudą jaką jestem to nie możliwe. Więc zadała mi  pytanie Czy jem? Czy się nie odchudzam itp . . . więc ja na to, że ja jem i jeszcze raz jem i nigdy w życiu się nie odchudzałam i nie mam zamiaru, ponieważ ja chcę przytyć, mimo wszytko/ Więc Pani doktór wprost mi zadała pytania, a ja domyśliłam się, że chodzi jej czy nie mam anoreksji. Dlatego mówię wszystkim wprost  z ręką na sercu, jem ile mogę, dużo jem. Więc kazała mi jeść dużo rzeczy z fast foodów itd. Zgłosiłam się znów do lekarza rodzinnego, gdzie wykluczono mi całkowicie anoreksje (endykronolog również wykluczył mi anoreksje), więc dalej nurtowało mnie pytanie, dlaczego jestem taka chuda? Do lekarza rodzinnego nie raz głosiłam się o pomoc, by trochę przytyć, być szczupłą osobą, niestety bez rezultatu, nikt mi nie potrafi pomóc. Więc moim pytaniem jest czy jest ktoś w stanie mi pomóc kto zajmuje się niską masą ciała (niedowagą) jakiś specjalista ? Cz może jak będę brała antykoncepcje przytyje choć odrobinę? Czy może są jakieś płyny, tabletki czy cokolwiek na przytycie? Samym jedzeniem nie dam rady przytyć, wiem to z własnego doświadczenia, który już trwa od 2 lat :( . Jeżeli to możliwe proszę o szybką poradę i pomoc. Za co z góry serdecznie dziękuję

Witam!

Pani BMI wynoszące 15,9 rzeczywiście wskazuje na znaczny niedobór masy ciała. Wnioskując z Pani opisu, została Pani dość wnikliwie przebadana, a mimo to nie udało się ustalić przyczyny problemu. Prawidłowe wyniki wszystkich dotychczas wykonanych badań zmniejszają prawdopodobieństwo, że u podłoża Pani niskiej masy ciała leży choroba. Mimo wszystko radziłabym skompletować wyniki dotychczas wykonanych badań i udać się do dobrego internisty, który zbada Panią i być może zaleci wykonanie dodatkowych analiz.

Co do problemów kardiologicznych - oczywiście istnieją takie wady serca, które powodują zaburzenia rozwoju fizycznego, a tym samym niedobór masy ciała. Z pewnością jednak nie należy do nich wypadanie pogrubiałego płatka zastawki mitralnej z małą niedomykalnością.

Drobna budowa ciała może być u Pani uwarunkowana genetycznie, wpływ może mieć także stosowanie zbyt niskokalorycznej diety. W tej sytuacji rzeczywiście jedyną metodą postępowania jest zwiększenie ilości spożywanych kalorii. Nie należy opierać się jednak na szkodliwych produktach typu fast-food. Poniżej zamieszczam link do artykułu, z którym warto się zapoznać:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-wysokokaloryczna . Niestety nie ma tabletek "na przytycie" -  wspomóc się można co najwyżej poprawiającymi apetyt preparatami ziołowymi.

Jeśli chodzi o tabletki antykoncepcyjne - owszem, ich stosowanie zwykle prowadzi do przyrostu masy ciała, jednak nie powinny być one przyjmowane jako lekarstwo na niedowagę.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.