Osteofityczne zaostrzenia na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgowych

Mam 54 lata - wynik Tomografii Osteofityczne zaostrzenia na przednich i bocznych krawędziach trzonów kręgowych.Obustronnie szczelina części międzystawowej łuku kręgu L5, bez widocznego kręgozmyku. Na poziomie L3/L4 przepuklina krążka pośrodkowo-prawoboczna na głębokości 4 mm z lateralizacją w obręb dolnej części otworu międzykręgowego po stronie prawej w przyleganiu do korzenia i nerwurdzeniowego. Prawostronnie hiperostoza na dolnej powierzchni nasady łuku L5 powodująca zwężenieotworu międzykręg

Witam serdecznie,

Wynik badania TK uwidocznił zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów, a także chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana wizyta u lekarza zalecającego badanie lub neurologa albo neurochirurga w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.