Czy moje schorzenie kręgosłupa jest poważne?

Witam od pewnego czasu choruję na kręgosłup nawet miałam operację na odcinek L4 L5 moje schorzenie wygląda następująco . Blok kostny L4-L5 ze szczątkowo wykształconym krążkiem międzykręgowym . Obustronnie zwężone otwory międzykręgowe L4, bez istotnego ucisku korzeni rdzeniowych w ich świetle. Pośrodkowo - prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L5-S1 wypuklająca się do kanału kręgowego na głębokości ok. 8mm i powodująca ucisk worka oponowego oraz prawego korzenia S1. Zmiany zwyrodnieniowo - przerostowe w stawach międzykręgowych L5-S1 z obecnością torbieli pajęczynówki przy lewym stawie . Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgów L4-L5 w postaci nierówności płytek granicznych osteofitów krawędzi oraz przeciążeniowego obrzęku szpiku . Drobne pośrodkowo - prawostronne wypuklenie krążka międzykręgowego Th11-tH12 z minimalnym modelowaniem przedniej ściany worka oponowego . Przepukliny dotrzonowe ( guzki Schmorla ) w trzonach kręgowych od Th10 do L2. Od pewnego czasu mam silne ból szyi który się nasila przy jeździe samochodem oraz przy obracaniu głowy proszę o napisanie mi czy to może być też od kręgosłupa i czy moje schorzenie kręgosłupa jest poważne .

Opisano zmiany głównie w odcinku piersiowym dolnym oraz lędźwiowym. Dolegliwości szyjne raczej stad nie wynikają.
Musi się Pani skonsultować z neurochirurgiem odnośnie leczenia zmian.