Oznaczenie krzywej cukrowej na czczo i po 2 godzinach

witam ostatnio robiłam krzywą cukrową 2 pkt wynik na czczo 5,46 mmol/l po 2h wynosił 6,00 mmol/l czy poziom cukru nie powinien spaść?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Normy przyjęte dla testu obciążenia glukozą wyglądają następująco po 1h OGTT (75 gram glukozy) 3,9 -8,9 mmol/l a po 2 h <7,8 mmol/l tak więc wynik jest prawidłowy.