Paraliż przysenny i problemy ze snem

Witam, od kilku dni miewam problemy ze snem. Między innymi przytrafił mi się paraliż przysenny. Za każdym razem po tym kiedy ponownie się kładłam. Dzisiejsza sytuacja wyglądała tak że obudziłam się z bólem brzucha, wstałam wziąć tabletkę, poleżałam. Minęło 30 minut, i znów zasnęłam. Po chwili obudziłam się po paraliżu. Czy jest to niebezpieczne? Do jakiego lekarza się udac? Wykonac eeg, czy może udac się do psychologa?

Warto najpierw udać się do lekarza rodzinnego. Jeśli będzie potrzeba wystawi skierowanie do psychologa (w niektórych ośrodkach, szczególnie placówkach finansowanych przez NFZ, jest ono wymagane). Przyjrzenie się przyczynom tych zaburzeń snu powinno pomóc w poradzeniu sobie z problemem.