Persen - lek na nerwice, nerwy itd.

Witam.Nazywam się Marek i oto moje pytania dotyczące leku Persen:1) Jak długo działa? 2) Po jakim czasie od zażycia zaczyna działać? 3) Czy wam pomaga, może znacie jakieś lepsze leki bez recepty na nerwy? Zaczynam swoją ''przygodę'' z tym lekiem, kiedy usłyszałem o nim w tv. Jestem nadpobudliwy, niekiedy nie potrafię się powstrzymać od chamskich uwag, kiedy ktoś mnie rozzłości, albo potrafię być nazbyt impulsywny, niekiedy głupstwa potrafią mnie wyprowadzić z równowagi, amok zdarza mi się na szczęście bardzo rzadko. Stąd moje pytania jak wyżej. Jeśli ktoś bierze Persen, to może niech da mi jeszcze jakieś wskazówki.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Witam!

Persen jest lekiem ziołowym, łagodnie uspokajającym i ułatwiającym zasypianie. Jego wyraźne działanie widoczne jest po kilkunastu dniach stosowania. Tego typu lek może okazać się pomocny, jeżeli Pana problemy są związane z przewlekłym stresem (np. przeciążenie pracą, choroba kogoś bliskiego, jakaś przejściowa sytuacja stresowa). Persen wyraźnie łagodzi napięcie i jego objawy.

Reakcje, które Pan opisuje, wyglądają jednak na bardziej poważne - trudności w kontrolowaniu impulsów, napięcie, "amok". Proponowałabym więc spotkanie z psychologiem, który mógłby Panu pomóc znaleźć przyczynę takiego reagowania i pomóc się z nią uporać (nie tylko zlikwidować objawy napięcia).

Pozdrawiam serdecznie

Magdalena Mroczek

Persen to preparat ziołowy zawierający w składzie ekstrakty z melisy, kozłka lekarskiego i mięty pieprzowej. Jego przyjmowanie zaleca się w stanach napięcia emocjonalnego, pobudzenia, niepokoju, trudnościach w zasypianiu i w zaburzeniach snu. Persen działa po kilku godzinach od spożycia, do 8 godzin. Wyraźne działanie rozwija sie po kilkunastu dniach. Nie należy stosować go na 2 godziny przed prowadzeniem pojazdu.

W aptece dostępnych jest bardzo wiele preparatów uspokajających. Większość z nich dostępna jest bez recepty. Najczęściej zawierają one w składzie melisę, lawendę, dziurawiec i wyciąg z kozłka lekarskiego. Są one dostępne w postaci naparów, tabletek czy kropel. Farmaceuta może doradzić konkretny preparat.

Preparaty uspokajające mogą być stosowane w stanach przewlekłego lub tymczasowego stresu, w trudnościach w zasypianiem etc.

Przy kontroli z hamowaniem impulsów przydatna może być wizyta u psychologa, który może pokazać niektóre techniki pomagające radzić sobie z nadmiernymi emocjami.

Ogólnie persen jest preparatem łagodnym, który poleca się np. w stanach przewlekłego stresu, problemach w zasypianiem, w napięciu emocjonalnym. Być może Pana problemy mają inną przyczynę i nie są związane np. z jakąś przejściową, stresową sytuacją tylko wynikają z braków pewnych technik rozwiązywania konfliktów czy prezentacji swojego zdania. Oczywiście, może Pan zażywać Persen, kwestia jest tylko tego czy pomoże on w rozwiązaniu Pana problemów i dolegliwości.