Pieczenie w sercu a nerwica

doskwiera mi taki kłucie/ pieczenie z lewej strony jak by własnie miejsce serca pod piersia czasem promieniuje w głab placów, czy to jest objaw nerwicy ??

Witam serdecznie,
sytuacja osamotnienia i w dodatku obarczenia odpowiedzialnością za dzieci nie jest depresją sezonową ,więc lepiej nie w ten sposób ją leczyć,lecz poprzez zmianę własnej sytuacji zyciowej,gdyż obecna szkodzić bedzie nie tylko Tobie ale i dzieciom,które czują Twój smutek,obniżony nastrój lub złość.
Z jakiegoś powodu nie masz przy sobie rodziny ani przyjaciół,więc jedyne,co mogę zaoferować to pomoc psychoterapeuty,który stanie się dla ciebie ważną osobą towarzyszącą i wspierającą.Może mogłabyś zostawić na te krótkie chwile dzieci pod czyjąś opieką?Czasami dolegliwości są jedynym wskażnikiem,by szukać nowych rozwiązań.Pamiętaj o jednym:rodzicielstwo nie może być smutne i rozumiane jako ofiara złożona z własnej radości.To zła droga.Najpierw więc trzeba odzyskać równowagę,energię a potem można się nią dzielić z innymi.Wyjdż z domu choćby z tego powodu.Wkrótce zobaczysz,jak świat stanie się jaśniejszy mimo pory roku.
Pozdrawiam i proszę,przemyśl takie rozwiązanie.

Witam Panią,
Kłujący ból serca, kołatanie, drętwienie kończyn i spłycony oddech mogą wskazywać na nerwicę czyli problem natury psychicznej.
Jednak wymienione wyżej objawy mogą tez oznaczać choroby serca. Dlatego czeka Panią dość długa droga.
Nerwicę serca diagnozujemy dopiero po wykluczeniu wszystkich innych możliwych przyczyn wystąpienia objawów , trzeba zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu i badania EKG, potem kardiolog i zlecone przez niego badania specjalistyczne. Dopiero kiedy lekarze nie znajdą żadnych biologicznych przyczyn dolegliwości sercowych wskazane byłoby udanie się do psychologa i rozpoczęcie leczenia nerwicy.
pozdrawiam
Edyta Kołodziej Szmid

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Żeby stwierdzić nerwicę, trzeba wykluczyć wszystkie przyczyny somatyczne, zatem najlepiej by było aby poszła Pani do lekarza pierwszego kontaktu i poddała się badaniom, które będą miały na celu zbadać przyczyny Pani dolegliwości. Jeśli przyczyny somatyczne zostaną wykluczone proszę się udać do psychoterapeuty, ponieważ tą metoda leczy się nerwicę najskuteczniej.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Agata Dusza