Płacz dziecka a zmiana żywienia u dziecka

Witam, mój syn za parę dni skończy 8 miesięcy. W ciągu ostatniego miesiąca zmieniliśmy mleko na modyfikowane (stopniowo bez większych problemów). Od jakiegoś czasu mały budzi się w nocy (24, 3 różnie) i koniecznie chce się położyć z nami w łóżku, jeśli tak nie jest potrafi płakać przez pół godziny (dłużej nie wytrzymałam). Bardzo mnie to dziwi, bo wcześniej spał całymi nocami. Nie ma jeszcze ząbków. w dzień śpi bardzo mało i ma stały rozkład wieczornych zajęć. Jak powrócić do starych nawyków?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana zachowania może być wynikiem zmiany mleka. By powrócić do starych nawyków przede wszystkim powinna Pani być stanowcza. Jeśli ustąpi Pani dziecku, bez wątpienia wykorzysta to ono w następnych dniach.