Podejrzenie alergii pokarmowej u 4-miesięcznego dziecka

Witam.Mój 4 miesięczny synek od kilkunastu dni wyraźnie unika mleka modyfikowanego(bebilon 1).Mały od początku jest na żywieniu mieszanym(pierś i mleko modyfikowane),to znaczy najpierw ssie pierś,a potem zjada mleko.Pobyt w szpitalu nie wyjaśnił przyczyny braku apetytu na mleko.Ma refluks-dostaje zagęszczacz pokarmu,wzdęcia-stwierdzone w USG,stolec oddaje co 2 dni z wysiłkiem.Wykluczono infekcję,anemię,laryngologicznie bz.Ząbkowania również nie widać.Obawiam się niedożywienia i odwodnienia,bo to ostatnie było przyczyną hospitalizacji.Niedługo przyjdzie mi skończyc karmienie piersią(mam bliźniaki i tego pokarmu nie jest wystarczająco dużo).Zmiana mleka na inne nie pomogła.Mały chętnie je tylko pierś.Co robić?Czy ew.można już zacząć rozszerzać dietę?Czy może to być alergia pokarmowa?

nietolerancja raczej, należy jednak spróbowac Bebilonu PEPTI albo Nutramigen. Poczatkowo gdy nie chce pić sztucznego to w butelce podawac mleko z piersi i stopniowo mieszac z coraz większa ilościa mleka sztucznego.