Po jakim czasie od poronienia mogę starać się ponownie o dziecko?

Witam!Poroniłam w 6tyg,jajo płodowe umarło w macicy, miałam przeprowadzony zbieg wyłyżeczkowania, jak na razie wszystko ładnie sie goi. Po jakim czasie mogę starać się o dzidzie?Monika.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Decyzja kiedy może się Pani ponownie zacząć starać o dziecko powinna być podjęta przez Panią wspólnie z ginekologiem prowadzącym. Wszystko zależy od tego jak szybko Pani organizm wróci do zdrowia po poronieniu. Sugeruję zatem o szczegółach porozmawiać z ginekologiem prowadzącym.