Pobicie przez męża alkoholika

witam .proszę o pomoc! co mam zrobić!dziś p oraz kolejny od 2 tyg. nie wspominając wcześniejszych sytuacji pobicia mąż popijanemu pobił mnie,podczas kłótni,i powiedz-al ze to moja wina .bo sobie zasłużyłam ,za mocno go zdenerwowałam,obraziłam choć on tez mnie obraził i wyzywał,ale on usprawiedliwia ze ja muszę zawsze dostać bo inaczej nie idzie zemną żyć..mąż jest alkoholikiem pije od10 la t.pozniej żałuje i przeprasza i tak już jest od 18 lat z przerwami,co jakiś czas,

Dzień dobry,

Może Pani skorzystać z ośrodków interwencji kryzysowej, gdzie oferowana jest wszelaka pomoc - prawna, socjalna, psychologiczna etc.
Również - uruchomić procedurę założenia Niebieskiej Karty, udając się np.: na najbliższy posterunek policji lub do gminnej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych.
Proszę także znaleźć w swojej miejscowości Poradnię Leczenia Uzależnień i skorzystać z oferty, jaką takie poradnie mają dla partnerów osób uzależnionych.

Pani mąż stosuje wobec Pani przemoc, czego w żaden sposób nie można usprawiedliwić i uznać za normę.
Jeśli chce Pani uzyskać pomoc proszę zgłosić się do Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub
Poradni Leczenia Uzależnień, gdzie dowie się Pani jakie ma możliwości otrzymania pomocy.

Pozdrawiam!

Witam,
zachęcam do kontaktu z ośrodkami zajmującymi się przemocą, jak niebieska linia, na stronie znajdzie Pani wszelkie potrzebne informacje, ośrodki z Pani okolicy, numer linii wsparcia, można tam także napisać, choć zachęcałabym do bardziej aktywnego działania. Możliwa jest zmiana, proszę tylko skonsultować się ze specjalistami. Pozdrawiam i życzę powodzenia.