Początek związku i problem ze sferą intymną

Witam.Mam problem.Otóż od ok.dwóch tygodni jestem w związku z chłopakiem,który jeździ ciężarówką,więc nie ma go praktycznie w ogóle.Spotykamy się ponad trzy miesiące,ale odkąd oficjalnie zaczęliśmy być ze sobą,ciężko jest się nam dogadać.Jestem osobą zdystansowaną,w dodatku to mój pierwszy chłopak i otwarcie mu powiedziałam,żeby nieco przystopował z okazywaniem mi uczuć,bo czuję się tym przytłoczona.A on w ogóle nie bierze tego na poważnie.Mówi,że przesadzam. Jak mam go przekonać,by dał mi czas?

Dzień dobry!

Jasno i zdecydowanie. Jeśli jest Pani pewna swoich przekonań i stawianych granic - trzeba po prostu dzielnie ich bronić i natychmiast reagować na ich przekraczanie.
Jest możliwe, że różnice między Państwem (w Państwa cechach osobowości, dotychczasowych doświadczeniach, poglądach itp.) są duże, stąd niezrozumienie chłopaka. Warto dać sobie czas i cierpliwie obserwować, jak będę się zmieniały Pani emocje, uczucia i myśli wobec partnera oraz Waszych kontaktów intymnych. Być może na chwilę obecną (związek jest bardzo świeży) warto planować spotkania w bezpiecznych, neutralnych miejscach, gdzie będziecie mogli porozmawiać, lepiej wzajemnie się poznać, pośmiać, zrobić coś wspólnie - ale nie będzie miejsca i okazji na niechciane przez Panią, nadmierne kontakty intymne?

Pozdrawiam!

Jasne komunikowanie i stawianie granic moze przynieść efekt, pod warunkiem, że w Państwu obojgu jest motywacja do budowania związku i szanowania sie nawzajem. Zachęcam do spokojnych rozmów, mówienia o swoich uczuciach, potrzebach, obawach i oczekiwaniach w związku, a także pytania partnera o to samo. Proces budowania relacji często potrzebuje czasu i zaangazowania, warto go sobie dać.