Jak rozmawiać z partnerem o związku?

On nie chce rozmawiać o nas,o naszej relacji,naszych popełnionych błędach?Mój partner którego kocham wyprowadził się argumentując,że czuł się zmęczony,osaczony,potrzebował przestrzeni dla siebie.Naciskałam na ślub,dzieci i deklaracje.Krzyczałam w nocy,że chrapie,że nie wytrzymam tego dłużej jak nie zrobi zabiegu na korektę przegrody.Wyprowadził się ale mi pomaga,chce spędzić razem sylwestra.Zapytałam czy myśli o nas,o moich pytaniach.On że tak,ale nadal nie wie,myślę że nie chce rozmawiać o Nas

Czasem też faktycznie warto dać partnerowi czas. Teraz było tak, że żeby go zyskać "musiał" się wyprowadzić, być może mogliby Państwo wypracować jakieś inne metody? Właśnie po to, by następnym razem, było wystarczająco przestrzeni by coś przemyśleć bez ucieczki, by byc blisko siebie, ale się nawzajem nie dusić. Ważna jest taka dobra odległość- na tyle blisko, żeby można wyciągnąć rękę, słyszeć się nawzajem, ale na tyle daleko, by można swobodnie oddychać i czasem pobyć chwile samemu ze sobą.

Witam, to co dziej się w związku jest zawsze wynikiem tego co robią dwie strony. Warto, aby się Pani zastanowiła co jest również trudnego po Pani stronie w reakcjach/ zachowaniu dla partnera. Jeśli ktoś nie umie lub nie chce rozmawiać, wtedy jeden z partnerów przeżywa frustrację. Czy myślała Pani o terapii par, może łatwiej byłoby Państwu wzajemnie się usłyszeć przy bezstronnym terapeucie. Terapia pozwoliłaby znaleźć odpowiedź na rożne pytania np. co utrudnia partnerowi zadeklarowanie się co do przyszłości, w czym Pani mogłaby iść na kompromis w budowaniu związku, na czym polega osaczanie przez Panią. To ważne pytania dla związku. Pozdrwiam

Szanowna Pani, myślę, że najlepsze co teraz może Pani zrobić to dać czas swojemu partnerowi na przemyślenie sobie ważnych kwestii. Pani partner wyprowadzając się powiedział Pani, że robi to dlatego, że czuje się osaczony i zmęczony i że potrzebuje przestrzeni dla siebie. Myślę, że warto byłoby gdyby dała mu Pani właśnie tę przestrzeń, której on tak bardzo potrzebuje. Proszę nie dopytywać ani nie naciskać, żeby wrócił. To na ten moment najprawdopodobniej nie będzie dobre postępowanie. Proszę poczekać aż partner sam rozpocznie rozmowę o Państwa związku, wtedy kiedy będzie już na nią gotowy. Pozdrawiam, Monika Wysota